Technologia UV

Czy wiesz, że renowacja parkietu może trwać 6 godzin zamiast 3 dni jak do tej pory ???
Jeżeli chcesz wycyklinować i odświeżyć swój parkiet oraz przedłużyć jego żywotność, oferujemy ci to wszystko w 1 dzień.

Przedstawiamy rewolucyjny system utwardzania lakierów i olejów na nawierzchniach podłóg drewnianych z wykorzystaniem światła ultrafioletowego.

Technologia utwardzania lakierów i olejów podłogowych światłem UV jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych jak i miejsc użyteczności publicznej. Pozwala na utwardzanie lakierów/ olejów podłogowych na miejscu u klienta w szybki i wygodny sposób. Jest to idealne rozwiązanie dla osób i firm, które w szybkim czasie chcą użytkować swoją podłogę. Podejmując się np. renowacji zniszczonej podłogi standardową metodą w miejscu użyteczności publicznej (np. restauracji) musimy liczyć się z kilkudniowym wyłączeniem lokalu z użytkowania. Nasz system utwardzania lakierów/olejów pozwala na oddanie podłogi do użytku już po kilku godzinach co eliminuje koszty związane z zamknięciem lokalu. Producenci podłóg drewnianych nakładając fabrycznie 7 warstw lakieru zużywają ok 0,1l/ m2.Przy ręcznej aplikacji minimalna grubość lakieru wynosi 0,2l/m2.

Jak to wszystko działa?

Jak wygląda proces wykańczania podłogi oferowany przez Parkiety Janik UV Technologie ? W pierwszej kolejności podłoga jest cyklinowana i na tym etapie nie różni się od tradycyjnej usługi parkieciarskiej. Następnie przy pomocy lakierów lub olejów wykańczana jest powierzchnia, najpierw przez nałożenie preparatów, a następnie przez ich utwardzenie za pomocą światła UV emitowanego przez specjalne urządzenia. Dzięki wydajnym urządzeniom, całkowite utwardzenie powierzchni następuje w zaledwie 3-4 godziny, wobec 3-10 dni jakie musimy odczekać w przypadku tradycyjnych środków. Porównując z innymi, skala twardości naszych lakierów wg skali Koeniga wynosi 88 a wg Buchholza 109.To około trzykrotnie więcej niż przy tradycyjnych lakierach proponowanych przez niektórych producentów. Wykończona podłoga lakierem UV jest odporna na działanie mechaniczne, chemiczne, a po zakończeniu procesu nie pozostaje żaden zapach. Oprócz szybkości, technologia ma jeszcze jedną zaletę – umożliwia punktową renowację powierzchni. Warunkiem jest niedopuszczenie do całkowitego przetarcia warstwy lakieru .Ma to ogromne znaczenie w przypadku miejsc użyteczności publicznej. Jesteśmy w stanie w ciągu kliku godzin, np. w nocy, przeprowadzić renowację drewnianej podłogi w holu hotelu, restauracji czy w pasażu handlowym. Zalety tej technologii zostały docenione na targach InvestHotel, podczas których otrzymała ona Złoty Medal MTP oraz Złoty Medal Wybór Konsumentów

Lakier czy olej? Technologie UV skrócą czas wykończenia podłogi

Rozwój technologii UV sprawia, że firmy produkujące lakiery i oleje do wykańczania drewna wprowadzają do swojej oferty produkty będące odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Już dziś dostępne są preparaty, które można wykorzystać w tej technologii, a ich ilość w najbliższym czasie będzie rosnąć. Znów dylematem inwestora stanie się wybór produktu dla swojej podłogi, jednak nie będzie musiał się martwić czasem realizacji.

Realizacje

JAK TO WSZYSTKO DZIAŁA?

Początkowo parkiet jest cyklinowany, następnie przy użyciu odpowiednich lakierów/olejów (np. firmy Carver) utwardzany UV. Podłoga jest trzy razy twardsza a całkowite utwardzenie się lakieru wynosi ok 3 – 4 godzin, gdzie przy tradycyjnej metodzie czas ten wydłuża się nawet do 7 dni. Lakiery, które stosujemy są najtwardsze. Porównując z innymi, skala twardości naszych lakierów wg Koeniga wynosi 88 a wg Buchholza 109.
​Podłoga jest odporna na działania chemiczne i mechaniczne, a wszystko odbywa się bezzapachowo. Podłoga staje się twarda jak diament w ciągu kilku godzin, jest nieprzepuszczalna dla chemikaliów i odporna na ścieranie​